Tipy na výlet

Poutní místo Velehrad

Velehrad se nachází mezi výběžky Chřibů v jednom z nejmalebnějších koutů Slovácka. Je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav.

Zistit více

Chřiby

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal, studánek, hradů a hradišť v nevysokém pohoří vás příjemně zaměstná na mnoho dalších let. Je nádherné se do nich vracet v různých ročních obdobích, hledat na turistických trasách i mimo ně místa zatím neznámá a spolu s nimi objevovat v jiných barvách a náladách lokality už dříve navštívené.

Zistit více

Letecké muzeum v Kunovicích

V Leteckém muzeu v Kunovicích nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru.

KOVO ZOO Staré Město

Jediná kovová ZOO v Evropě.

Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu.

Zistit více